Senat: komisja nie poparła zakazu kontraktów dla pielęgniarek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2011 17:30

Senatorowie z komisji zdrowia nie zgłosili poprawki proponowanej przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, który chce, by do ustawy o działalności leczniczej wprowadzić zakaz zatrudniania pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów.

Senat: komisja nie poparła zakazu kontraktów dla pielęgniarek

Komisja nie poparła wniosku jej wiceprzewodniczącego Stanisława Karczewskiego (PiS) o odrzucenie ustawy o działalności leczniczej. Jest ona kluczową regulacją z rządowego pakietu zdrowotnego, który uchwalił Sejm. Wprowadza m.in. przepisy dotyczące przekształceń szpitali w spółki. Senatorowie wprowadzali do ustawy poprawki doprecyzowujące.

Przewodnicząca OZZPiP Dorota Gardias zaproponowała podczas posiedzenia komisji poprawkę, która zakazywałaby zatrudniania pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów. Żaden z senatorów nie zgłosił jednak tej poprawki. Mogą to jeszcze zrobić podczas debaty na posiedzeniu plenarnym, które rozpoczyna się w środę (30 marca).

Pielęgniarki z OZZPiP zakończyły w piątek (25 marca) prowadzony przez dziewięć dni protest w Sejmie. Swoje postulaty dotyczące zakazu zatrudniania ich w szpitalach na kontraktach przedstawiły podczas spotkania z prezydentową Anną Komorowską. Oczekują też na rozmowę z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum