Senat bez poprawek do noweli o PRM ws. ratownictwa górskiego i wodnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 października 2018 20:37

Senat bez poprawek przyjął w piątek nowelizację ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, która dotyczy ratownictwa górskiego i wodnego.

Senat bez poprawek do noweli o PRM ws. ratownictwa górskiego i wodnego
Za nowelą głosowało 72 senatorów Fot. Wikimedia Commons (zdjęcie ilustracyjne)

Za nowelą głosowało 72 senatorów, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Autorzy regulacji akcentują, że zachowanie dotychczasowego brzmienia przepisów skutkowałoby tym, że podmioty, które miały zgodę na wykonywanie ratownictwa górskiego lub wodnego przed 31 grudnia 2018 r. ponownie będą musiały przechodzić pełną procedurę administracyjną wraz z przeprowadzonym kompletnym postępowaniem w celu uzyskania zgody na wykonywanie ratownictwa górskiego lub wodnego w sytuacji, gdy przepisy, na których podstawie przedmiotowe decyzje są wydawane, nie zmieniły się.

Istota proponowanych rozwiązań dotyczy zachowania w mocy zgód na wykonywanie ratownictwa górskiego i wodnego, o ile podmioty, które te zgody mają, uzyskają wpis do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne.

W trakcie procedowania wskazywano, że obecne brzmienie przepisów może skutkować tym, że od stycznia 2019 r. nie będzie podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa górskiego i wodnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum