Sejny: proces lekarza oskarżonego o niedopełnienie obowiązków

Autor: augustow.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2019 10:48

We wtorek (19 lutego) sąd w Sejnach (Podlaskie) kontynuował proces Andrzeja B., lekarza do niedawna zatrudnionego w Szpitalu Powiatowym im. dr Rittlera w Sejnach. Chirurg jest oskarżony o to, że nie udzielił pomocy pacjentowi, który zmarł. Kolejny termin wokandy został wyznaczony na kwiecień. Na wniosek obrońcy Adwokata B. sąd będzie przesłuchiwał świadków.

Sejny: proces lekarza oskarżonego o niedopełnienie obowiązków
Fot. archiwum

Oskarżony to lekarz mieszkający w Augustowie, a ostatnio pracujący w Sejnach, któremu zarzucono, że 18 grudnia 2017 roku nie udzielił pomocy mężczyźnie. Miał stwierdzić, że jest on pijany, agresywny i wezwał policję. Przed sądem funkcjonariusze potwierdzili, że od pokrzywdzonego czuli alkohol. Ale zaprzeczyli, że był on agresywny.

Pomoc medyczna była wzywana do pokrzywdzonego trzykrotnie. Pierwszego dnia Andrzej B. odmówił zabrania go z domu. Kolejnego ratownicy zawieźli sejnianina na izbę przyjęć, ale tam znowu dyżurował Andrzej B. i odesłał pacjenta do domu. Trzeciego dnia nieprzytomny mężczyzna trafił na oddział intensywnej terapii. Kilka tygodni później zmarł.

Andrzej B. nie przyznaje się do winy. Przekonuje sąd, że pacjent mógł być pobity przez nieznane osoby. Oskarżony został niedawno skazany na karę więzienia w zawieszeniu za to, że nie udzielił pomocy innemu pacjentowi, co może skutkować dodatkowo odwieszeniem tamtej kary i więzienie.

Więcej: augustow.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum