Sejm wznowił posiedzenie, posłowie zajmą się nowelizacją ustawy refundacyjnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2012 09:38

W czwartek (12 stycznia) po godz. 9. Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem nowelizacji ustawy refundacyjnej, który przewiduje usunięcie przepisów dotyczących karania lekarzy za niewłaściwe wypisywanie recept.

Przypomnijmy, że  zgodnie z projektem noweli z ustawy refundacyjnej usunięto ustęp 8 art. 48. Przewidywał on, że jeśli lekarz błędnie wypisze receptę, będzie zobowiązany do zwrotu kwoty nienależnej refundacji wraz z odsetkami. Chodzi o przypadki wypisania recepty np. nieuzasadnionej względami medycznymi lub niezgodnej z listą leków refundowanych, a także niezgodnie z uprawnieniami pacjenta.

W środę (11 stycznia) nad projektem dyskutowali posłowie z sejmowej komisji zdrowia; poparli większość jego zapisów. Jedyna poprawka, którą poparła komisja dotyczy rozwiązywania przez NFZ umów upoważniających lekarzy do wystawiania recept refundowanych w przypadku uniemożliwiania czynności kontrolnych. Zapis taki znajdował się w projekcie ustawy opublikowanym we wtorek na stronach resortu zdrowia, jednak nie w tym, który trafił do Sejmu.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum