Sejm: premier zapowiada większe ulgi podatkowe na trzecie i kolejne dziecko

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2014 11:57

Rząd zaproponuje zwiększenie ulg podatkowych na trzecie i kolejne dzieci o 20 proc. - zapowiedział w środę (27 sierpnia) w Sejmie premier Donald Tusk. Według jego szacunków rodzina z trójką dzieci, którą utrzymuje ojciec zarabiający 1,7 tys. zł otrzyma 4,2 tys. zł zwrotu.

Według szefa rządu oznaczać to będzie, że ulga na trzecie dziecko wzrośnie z 1 668 zł do 2 tys. zł. Na czwarte i kolejne dziecko wzrośnie z 2 224 zł do 2,7 tys. zł. Nowe ulgi - jeśli propozycje zaakceptuje Sejm - będzie można wykorzystywać na zasadach, zgodnie z którymi osoby mniej zarabiające będą mogły otrzymać zwrot z kasy państwa - zapowiedział Tusk.

- Ci, którzy mało zarabiają, a mają trójkę, czwórkę, piątkę dzieci, będą mogli otrzymać jeszcze więcej zwrotu w związku z podwyższeniem ulgi na trzecie, czwarte, kolejne dziecko - oświadczył. Jako przykład wskazał rodzinę z trójką dzieci, w której ojciec zarabia 1,7 tys. zł, a matka zajmuje się potomstwem: przy wspólnym rozliczeniu za 2014 r. zamiast 430 zł odliczenia od podatku uzyska ona 4,2 tys. zł zwrotu.

Podkreślił, że widoczne są pozytywne sygnały demograficzne, które należy wesprzeć. Wskazał, że odnotowano więcej urodzeń w pierwszym półroczu niż w analogicznym okresie ub.r.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum