Sejm ponownie zajmie się ustawą o refundacji leków

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2011 10:48

W czasie trwającego posiedzenia Sejmu posłowie mają zająć się poprawkami wprowadzonymi przez senatorów do ustawy refundacyjnej - jednej z kluczowych ustaw wchodzących w skład rządowego pakietu zdrowotnego.

Sejm ponownie zajmie się ustawą o refundacji leków
Senatorowie postanowili część najbardziej kontrowersyjnych przepisów złagodzić - zrezygnowano z przepisu, który nakładał na firmy farmaceutyczne obowiązek wnoszenia 3 proc. opłaty liczonej od zysku ze sprzedaży leków refundowanych.

Następną istotną zmiana jest wykreślenie z ustawy obowiązku podpisywania przez lekarzy dodatkowych umów z NFZ. Zgodnie z rządową wersją ustawy lekarz, który ma już zawarty kontrakt z funduszem na udzielanie finansowanych przez niego świadczeń medycznych (lub pracuje w takiej placówce), musiałby również podpisywać dodatkową umowę na wypisywanie recept na leki refundowane.

Poprawka senacka oznacza, że umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane będą musieli zawierać tylko ci świadczeniodawcy, którzy nie mają umowy z funduszem na świadczenie usług zdrowotnych. Za błędne wypisanie recepty lub ich fałszowanie odpowiedzialność będzie ponosił zakład zatrudniający lekarza.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum