Sanok: hejtują lekarzy i personel SOR-u. Będzie śledztwo prokuratorskie ws. mowy nienawiści?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2019 09:49

Do prokuratury w Sanoku wpłynęło zawiadomienie o mowie nienawiści wobec pracowników SOR-u sanockiego Szpitala Specjalistycznego. Po publikacji tekstów o losach pacjenta, który trafił na ten oddział, nie został hospitalizowany, a po kilkunastu godzinach zmarł, na lokalnych portalach pojawiły się obraźliwe i agresywne wpisy.

Sanok: hejtują lekarzy i personel SOR-u. Będzie śledztwo prokuratorskie ws. mowy nienawiści?
Prokuratura jeszcze nie podjęła decyzji w tej sprawie Fot. Archiwum

Jak poinformowała Marta Popiel, zastępca prokuratora rejonowego w Sanoku, podjęte zostaną czynności sprawdzające, po których zapadnie decyzja czy zostanie wszczęte postępowanie - informuje Gazeta Wyborcza.

Syn zmarłego na swoim profilu na FB napisał m.in.: „Bardzo proszę w imieniu rodziny o powstrzymanie się od obraźliwych komentarzy na portalach internetowych odnośnie lekarzy i naszego postępowania. Dążymy do wyjaśnienia przyczyny i ewentualnych zaniedbań, które spotkały naszego tatę, aby nigdy więcej nie było takich sytuacji, gdyż może to w przyszłości dotyczyć każdego z nas".

W szpitalu w Sanoku zakończyła się już kontrola zarządzona w związku z tą sprawą przez dyrektora placówki. W jego oświadczeniu czytamy m.in., że "po analizie i ocenie zebranych w sprawie materiałów, w tym dokumentacji medycznej, nie stwierdzono nieprawidłowości w procesie leczenia pacjenta, gdzie w toku postępowania medycznego niewątpliwie przeprowadzona została szeroka diagnostyka oraz konsultacje z lekarzami specjalistami z zakresu chirurgii i chorób wewnętrznych, których wyniki nie dawały podstaw do hospitalizacji."

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum