Samorząd lekarski: uwagi do projektu zmian w ustawie o prawach pacjenta

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 07 września 2013 17:11

Naczelna Rada Lekarska po przeanalizowaniu projektu zmian ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta opublikowała na swojej stronie internetowej szereg uwag do tych propozycji.

Samorząd lekarski: uwagi do projektu zmian w ustawie o prawach pacjenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NRL pozytywnie oceniła zamiar doprecyzowania sposobu postępowania z dokumentacją medyczną. Rada podkreśla, że nałożenie na samorząd lekarski obowiązku przekazywania podmiotowi uprawnionemu dokumentacji medycznej praktyki lekarskiej, która zaprzestała udzielać świadczeń zdrowotnych na skutek śmierci lekarza prowadzącego taką praktykę, nie rozwiązuje problemu finansowania przechowywania i udostępniania dokumentacji medycznej.

Z treści założeń projektu bowiem wynika, że zadaniem samorządu zawodowego byłoby jedynie zabezpieczenie i przekazanie dokumentacji medycznej uprawnionemu podmiotowi, nie zaś jej przechowywanie i udostępnianie. Zdaniem NRL projektowana regulacja powinna jasno wskazywać podmiot zobowiązany do ponoszenia kosztów przechowywania i udostępniania dokumentacji medycznej praktyki lekarskiej, która zaprzestała działalności na skutek śmierci lekarza ją prowadzącego.

Więcej: www.nil.org.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze