Samochody sanitarne blokowały podjazd na SOR; prokuratura wszczęła śledztwo

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2019 21:30

Samochody sanitarne szpitala w Leżajsku miały blokować podjazd na tamtejszy SOR przez co karetka wioząca pacjenta nie mogła na niego wjechać. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Samochody sanitarne blokowały podjazd na SOR; prokuratura wszczęła śledztwo
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Artur Grabowski postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Leżajsku. Do zdarzenia doszło 7 lipca br.

- Z treści złożonego zawiadomienia i dołączonych do niego dokumentów wynika, że zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie nie miały zapewnionego właściwego dostępu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Leżajsku. Podjazd na SOR był bowiem blokowany przez pojazdy taboru transportu sanitarnego leżajskiego szpitala, czyli przez kogoś, na kim ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo - wyjaśnił prokurator.

Dodał, że mogło to narazić pacjenta przywiezionego przez karetkę pogotowia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Chodzi o przestępstwo z art. 160 Kodeksu karnego, paragraf 2. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Prokuratura weryfikuje teraz informacje podane w zawiadomieniu o przestępstwie, przesłuchuje w charakterze świadków osoby, które mają wiadomości w tej sprawie. Zabezpieczyła też dokumentację lekarską pacjenta przywiezionego na SOR.

Agnieszka Pipała

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze