Sądecki znachor stanie przed sądem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2015 14:39

Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi będzie gotowy akt oskarżenia przeciwko znachorowi Markowi H z Nowego Sącza (Małopolskie). Prokuratura chce, by odpowiedział za nieumyślne doprowadzenie do śmierci półrocznej dziewczynki - informuje "Gazeta Wyborcza".

Sądecki znachor stanie przed sądem

- Śledztwo przeciwko Markowi H. zakończone - powiedział prokurator Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Przez rok śledczy dowody zgromadzili w blisko 40 tomach akt. Markowi H. zarzucają, że odgrywał kierowniczą rolę w narażeniu dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Dramat półrocznej Madzi rozegrał się wiosną zeszłego roku. Jej rodzice leczyli dziecko u Marka H. z biegunek i wysypki, stosowali wskazaną przez znachora dietę. Wiosną stan Madzi się pogorszył. Była skrajnie osłabiona i wychudzona. Rodzice szukali pomocy u znachora, ale ten miał stwierdzić, że nic więcej nie może dla niej zrobić, bo "Bóg tak chciał". Zrozpaczeni rodzice zabrali dziecko do domu i dopiero stamtąd wezwali karetkę. Dziewczynki nie dało się uratować. Dziecko zmarło z wygłodzenia. 

Znachor odpowie też za bezprawne - zdaniem prokuratury - udzielanie porad medycznych innym osobom. Przed sądem staną też rodzice Madzi. Prokuratura zarzuca im znęcanie się nad dzieckiem. 

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum