Sąd: sprawa śmierci pacjentki szpitala w Brzozowie wraca do prokuratury

Autor: esanok.pl/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2019 07:31

Sąd Rejonowy w Brzozowie uchylił postanowienie Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie dotyczące umorzenia postępowania w prawie śmierci 18-letniej pacjentki, która tuż po porodzie zmarła w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie - podaje serwis esanok.pl.

Sąd: sprawa śmierci pacjentki szpitala w Brzozowie wraca do prokuratury
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Do tragedii doszło w marcu 2017 roku w szpitalu w Brzozowie. 18-letnia Klaudia zmarła po porodzie. Jej rodzina miała poważne zastrzeżenia dotyczące opieki nad pacjentką. Zarzucała personelowi opieszałość i brak reakcji na sygnały, że z Klaudią dzieje się coś niedobrego. Prokuratura dwa lata badała tę sprawę.

- Oceniono, że nie było możliwości  uratowania życia pokrzywdzonej  z uwagi na dynamikę i ciężkość przebiegu schorzenia - mówił wówczas prokurator Mariusz Chudzik, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, cytując opinię biegłych i uzasadniając postanowienie o umorzeniu sprawy.

Sekcja zwłok kobiety wykazała wówczas, że bezpośrednią przyczyną zgonu był zator płucny. Z kolei w jaki sposób powstał - to było przedmiotem śledztwa. Śmiercią młodej matki najpierw zajęła się Prokuratura Rejonowa w Brzozowie, potem przejęła ją Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Ostatecznie śledztwo prowadziła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Sprawę umorzono. Rodzina zmarłej złożyła zażalenie na to postanowienie prokuratora.

- Sąd Rejonowy w Brzozowie uchylił decyzję prokuratora o umorzeniu sprawy i przekazał ją do dalszego prowadzenia - informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie.

Więcej: esanok.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum