Sąd przygotował zawiadomienie ws. zeznań dotyczących dr. Mirosława G.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2013 16:09

Gotowe jest już zawiadomienie dotyczące podejrzenia składania fałszywych zeznań przez świadków w sprawie kardiochirurga dr. Mirosława G. W czwartek (10 stycznia) trafi ono do prokuratury - poinformował PAP w środę Sąd Okręgowy w Warszawie.

Sąd przygotował zawiadomienie ws. zeznań dotyczących dr. Mirosława G.

Przygotowanie i złożenie takiego zawiadomienia zapowiedział kilka dni temu sędzia Igor Tuleya, który w piątek (4 stycznia) wydał wyrok w sprawie lekarza. 

- Zawiadomienie zostało już sporządzone formalnie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa, dotyczy podejrzenia przestępstwa składania fałszywych zeznań przez pięciu świadków - powiedziała PAP sędzia Maja Smoderek z warszawskiego Sądu Okręgowego. Dodała, że w czwartek przed południem trafi ono do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola

Za przestępstwo składania fałszywych zeznań grozi do trzech lat pozbawienia wolności. 

Jak mówił sędzia Tuleya w mediach, w trakcie procesu Mirosława G. sąd miał świadomość, że niektóre składające w nim zeznania osoby "ewidentnie mijają się z pewnymi faktami i rzeczywistością". "Sąd dysponował innymi dowodami, np. dokumentacją bankową, dzięki którym można było zweryfikować zeznania takich osób" - podkreślał Tuleya. 

Sędzia zapowiedział także złożenie jeszcze jednego zawiadomienia do prokuratury. Ma ono dotyczyć naruszenia procedur przez organy ścigania w śledztwie wobec skazanego za korupcję lekarza. 

- Sędzia Tuleya pracuje nad przygotowaniem tego zawiadomienia - wyjaśniła sędzia Smoderek. 

W piątek sąd skazał dr. Mirosława G., byłego ordynatora kardiochirurgii stołecznego szpitala MSWiA, na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę za korupcję - przyjęcie ponad 17,5 tys. zł od pacjentów; uniewinnił go od 23 zarzutów, m.in. mobbingu wobec podwładnych. Wyrok jest nieprawomocny. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum