Sąd: nie będzie unieważnienia uchwały o likwidacji szpitala w Biłgoraju

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2011 19:33

31 maja w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Lublinie odbyła się rozprawa dotycząca unieważnienia uchwały Rady Powiatu w Biłgoraju o likwidacji i wydzierżawieniu spółce Arion tamtejszego szpitala.

Sąd: nie będzie unieważnienia uchwały o likwidacji szpitala w Biłgoraju

Sąd odrzucił pozew z powodu przekroczenia terminu jego złożenia.

- Byłam na tej sprawie, ponieważ reprezentuję Wspólną Reprezentację Związkową, która złożyła skargę do sądu - powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Dorota Flor, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w biłgorajskim szpitalu. - Jednak zamiast rozstrzygającego wyroku wydano orzeczenie o odrzuceniu skargi z powodu przekroczenia terminów składania skarg do sądu. Jestem zdziwiona, bo sprawa trwa od października 2010 roku i odbyła się rozprawa.

Dorota Flor zaznaczyła, że dalsze kroki prawne w sprawie unieważnienia uchwały Rady Powiatu podejmie Wspólna Reprezentacja Związkowa.

Uchwała Rady Powiatu o likwidacji Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju została podjęta 5 lipca 2010 roku. Postanowiono, że świadczenia medyczne przejmie niepubliczny ZOZ utworzony przez Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. Spółka została wpisana do KRS w styczniu 2010 roku.

Powodem zmian własnościowych było powiększające się zadłużenie szpitala, którego spłatę wziął na siebie powiat (pod koniec ubiegłego roku było to 50 mln zł). Planowano, że około 20 mln zł zobowiązań pokryje dotacja z rządowego planu B.

Zakładano również, że pieniędzmi za dzierżawę szpitala spłaci się zadłużenie, jakie zostanie po odzyskaniu niemałych kwot za nadwykonania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum