Sąd lekarski: dr Domanasiewicz został zwolniony ze szpitala w Trzebnicy bezprawnie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2018 09:51

Sąd Lekarski we Wrocławiu stwierdził, że nie było podstaw do zwolnienia z pracy dr Adama Domanasiewicza w 2015 ze szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Powodem jego zwolnienia, jak argumentował wówczas dyrektor szpitala, było rzekome naruszenie nietykalności cielesnej pacjenta.

Fot. archiwum

Od początku dr Domanasiewicz twierdził, że jest niewinny, a jego zwolnienie było efektem konfliktu z ówczesnym dyrektorem placówki, radnym sejmiku z ramienia PiS Piotrem Dytko, który podjął decyzję o zwolnieniu chirurga, mimo że w jego obronie stanęli inni pacjenci i środowisko lekarskie.

Dr Domanasiewicz swoje zwolnienie wiązał ze sprzeciwem wobec zmian planowanych w szpitalu. Nie zgadzał się na cięcie kosztów poprzez zmniejszanie zatrudnienia i zmianę umów o pracę na „śmieciowe". Piotr Dytko podał się do dymisji miesiąc po zwolnieniu chirurga. Później był prezesem należącej do KGHM Polska Miedź spółki Cuprum, a obecnie pełni funkcję prezesa EIT+.

Sąd Lekarski potwierdził wersję dr. Domanasiewicza, że nie naruszył on nietykalności cielesnej pacjenta, co było formalnym powodem zwolnienia. Dr Adam Domanasiewicz stwierdza, że stanowisko sądu jest tylko formalnym potwierdzeniem prawdy, więc nie jestem nim zaskoczony. Wyrok pokazuje, że dyrekcja nie miała racji.

Jak dodaje znany chirurg, sprawa najprawdopodobniej będzie miała dalszy ciąg. Jest on w trakcie rozmów z prawnikami. W grę wchodzi proces cywilny, ale też zawiadomienie do prokuratury o pomówienie i zniesławienie

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum