Sąd: była dyrektor COZL bezzasadnie zwolniona. Marszałek zapowiada apelację

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2017 09:33

Sąd zdecydował, że prof. Elżbieta Starosławska, była dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, otrzyma 37,5 tys. zł odszkodowania za bezzasadne zwolnienie z pracy. Władze województwa zapowiadają złożenie apelacji od wyroku, który zapadł w środę (10 maja).

Sąd: była dyrektor COZL bezzasadnie zwolniona. Marszałek zapowiada apelację
Sąd uznał, że została zwolniona bezzasadnie, jednak do pracy nie wróci Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prof. Starosławska została zwolniona ponad rok temu. Władze województwa lubelskiego, któremu podlega COZL, najpierw dostarczyły szefowej placówki wypowiedzenie, ale następnie zdecydowały się zamienić je na dyscyplinarkę. Chodziło m.in. o powiązania Starosławskiej z firmą, która wygrywała przetargi na dostawę leków do szpitalnej apteki - informuje Gazeta Wyborcza.

Była dyrektor COZL wniosła pozew do sądu pracy. Domagała się przywrócenia na stanowisko. Sąd uznał, że została zwolniona bezzasadnie, jednak do pracy nie wróci. W opinii sądu taki krok, ze względu na konflikt prof. Starosławskiej z marszałkiem, wywołałby wiele problemów w lecznicy.

Jak zapewnia Beata Górka, rzeczniczka marszałka, środowy wyrok nie kończy sprawy, ponieważ w ocenie samorządu województwa lubelskiego istnieją przesłanki do złożenia apelacji. I tak się zapewne  stanie.

Więcej: www.wyborcza

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum