Sąd Apelacyjny: Jarosław Kaczyński musi sprostować wypowiedź o prywatyzacji szpitali

Autor: TVN24.pl/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2010 17:57

Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego w procesie wyborczym, który Bronisław Komorowski wytoczył Jarosławowi Kaczyńskiemu - informuje TVN24.

Orzeczenie jest prawomocne i nie można się od niego odwołać.

Jak oświadczyła Barbara Trębska, rzecznik Sądu Apelacyjnego, sąd pierwszej instancji dokonał prawidłowej oceny dowodów i słusznie uznał, że nie wynikało z nich, żeby Bronisław Komorowski był zwolennikiem prywatyzacji służby zdrowia.

22 czerwca Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński musi sprostować nieprawdziwą wypowiedź, jakoby Bronisław Komorowski chciał prywatyzacji szpitali. Jednocześnie sąd orzekł, że Komorowski nie musi przepraszać Kaczyńskiego za zarzucenie mu kłamstwa w tej sprawie.

Sąd nakazał też kandydatowi PiS opublikowanie w TVP1 i TVN między godz. 19 a 21 oświadczenia o treści: „Ja, Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta RP na wiecu wyborczym w Lublinie (...) rozpowszechniłem informację, że Bronisław Komorowski chce, by służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana. Informacja ta jest nieprawdziwa”.

Oświadczenie tej samej treści miało zostać również opublikowane w PAP. Sąd Apelacyjny zdjął ten obowiązek z Kaczyńskiego, uważając go za zbyt restrykcyjny, a publikację w TVP1 i TVN uznał za wystarczającą.

Kaczyński ma 48 godzin na opublikowanie sprostowania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum