SLD donosi na Gronkiewicz-Waltz do prokuratury, bo nie odwołała profesora Chazana

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2014 14:10

Sojusz Lewicy Demokratycznej zarzuca prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz przestępstwo i zapowiada zawiadomienie organów ścigania.

- W doniesieniu do prokuratury na prezydent Warszawy wskazujemy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie dopełniła obowiązków w sprawie profesora Chazana - powiedział na konferencji prasowej Sebastian Wierzbicki z SLD.

Sojusz oczekuje zwolnienia dyrektora szpitala św. Rodziny. Donos ma do prokuratury trafić jeszcze we wtorek, 8 lipca.Wierzbicki podkreślił, że prezydent Warszawy miała okazję kilka razy odwołać ze stanowiska prof. Bogdana Chazana, który odmówił wykonania legalnej aborcji w placówce podległej miastu.

Jak wyliczył prezydent nie odwołała profesora po podpisaniu przez niego klauzuli sumienia, nie odwołała go po opisaniu przez tygodnik "Wprost" sprawy odmowy aborcji, nie odwołała go po negatywnych wynikach kontroli Ministerstwa Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. W końcu nie odwołała go po nałożeniu przez NFZ kary na szpital w wysokości 70 tysięcy złotych. Jego zdaniem Hanna Gronkiewicz-Waltz broniąc profesora Chazana, jest współodpowiedzialna za łamanie prawa przez profesora.

SLD zapowiedziało jednocześnie, że jeśli profesor zostanie odwołany, to doniesienie zostanie wycofane z prokuratury.

Więcej: tvnwarszawa.tvn24.plPodaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum