Rzeszów: znowu pikieta przeciwników aborcji przed szpitalem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2015 16:39

Przed szpital Pro-Famila w Rzeszowie znowu powrócili pikietujący przeciwnicy aborcji. Sprawy nie zamknęły wyroki sądowe.

Rzeszów: znowu pikieta przeciwników aborcji przed szpitalem
Organizator pikiet chce uchwały z zakazem wykonywania aborcji w szpitalach podległych marszałkowi. Fot. Shutterstock

Ja zauważa Gazeta Wyborcza, organizator pikiet Jacek Kotula zorganizował kolejną przed szpitalem Pro-Familia tydzień po tym, jak sąd uniewinnił go w sprawie karnej o naruszenie dobrego imienia placówki. Sprawę wytoczył szpital po ubiegłorocznych pikietach. Uznał, że stwierdzenia o zabijaniu dzieci podważają zaufanie do szpitala i krzywdzą lekarzy.

Jacek Kotula, który od listopada jest radnym PiS w sejmiku, powiedział gazecie, że chciałby w przyszłym roku zorganizować pogrzeb nienarodzonych dzieci. W planach ma również zgłoszenie na sesji sejmiku uchwały z zakazem wykonywania aborcji w szpitalach podległych marszałkowi. 

Szpital Pro-Famila wyjaśniał, że zabiegi wykonywane są tu zgodnie z prawem, ze wskazań medycznych, w przypadkach gdy dziecko ma wady wykluczające samodzielne życie.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, wg danych NFZ w ubiegłym roku na Podkarpaciu po jednym zabiegu wykonano w szpitalu w Kolbuszowej, Mielcu, Nisku i cztery w Pro-Familii. W tym roku do Pro-Familii trafiały pacjentki odsyłane ze szpitali powiatowych, które odmawiały wykonania takich zabiegów m.in. ze względu na presję środowiska.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum