Nowiny 24/Rynek Zdrowia | 17-10-2014 10:31

Rzeszów: wyrok w sprawie pikiet antyaborcyjnych pod szpitalem Pro Familia

W czwartek (16 października) przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie zapadł wyrok w procesie cywilnym o naruszenia dóbr osobistych szpitala Pro Familia Specjalistyczny Szpital w Rzeszowie, przez działaczy organizacji pro-life.

Jacek Kotula oraz Przemysław Sycz z Fundacji Pro-Prawo do Życia mają zamieścić w trzech lokalnych dziennikach ogłoszenie, w którym przyznają, że organizując pikiety w obronie życia nienarodzonych dzieci, przekazywali szereg nieprawdziwych informacji, m.in., że w szpitalu zabija się dzieci - informuje serwis nowiny24.pl

Działacze mają przeprosić szpital Pro Familia za naruszenie jego dobrego imienia. Ogłoszenie ma zostać opublikowane w terminie 14 dni od uprawomocnienia się wyroku. Jacek Kotula i Przemysław Sycz mają też zapłacić szpitalowi po 788 zł, zwracając placówce koszty procesu.

Naruszenie dóbr osobistych szpitala Pro Familia jest też przedmiotem procesu karnego, jaki toczy się przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie. Jacek Kotula i Przemysław Sycz zorganizowali kilkanaście pikiet, na których padały hasła, że w Pro Familii zabija się nienarodzone dzieci.

Szpital podkreślał, że zabiegi terminowania ciąży wykonuje zgodnie zprawem. To pozwala na przerwanie ciąży w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu matki, dziecka, lub gdy ciąża jest następstwem gwałtu.

Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej:www.nowiny24.pl