Rzeszów: szpital walczy w sądzie o dobre imię

Autor: Radio Rzeszów/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2014 10:39

W środę (16 kwietnia) rozpocznie się proces przeciwko organizatorowi pikiet przed Pro-Familia Specjalistycznym Szpitalem w Rzeszowie. Pozew złożyła dyrekcja placówki, która uważa, że zostało naruszone dobre imię lecznicy.

Dyrekcja twierdzi, że hasła na używanych w czasie protestu transparentach, sugerujące, że w placówce są przeprowadzane zabiegi aborcyjne i zabijane nienarodzonych dzieci, naruszyły dobre imię placówki - informuje Radio Rzeszów.

O wykonywaniu aborcji poinformowała jedna z położnych. Następnie powstało Stowarzyszenie "Ręce życia". Domaga się ono, by dane dotyczące miejsc przeprowadzania zabiegów aborcyjnych zostały upublicznione. W tym celu do marszałka Sejmu został złożony projekt obywatelski zmian w ustawie o planowaniu rodziny. Aby zajął się nim Sejm musi zostać zebranych 100 tysięcy podpisów.

Pro-Familia jest jedną z dwóch placówek na Podkarpaciu, które wykonują badania prenatalne. W przypadku ciężkich uszkodzeń płodu, uniemożliwiających przeżycie poza łonem matki, prawo zezwala na przeprowadzenia zabiegu przerwania ciąży.

Więcej: www.radio.rzeszow.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum