Rzeszów: położne podpisały klauzulę sumienia?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2014 19:20

Położne ze szpitala Pro-Familia w Rzeszowie nie chcą uczestniczyć w zabiegach usuwania ciąży. O tym, że podpisały tzw. klauzulę sumienia poinformowały na konferencji zorganizowanej przez senatora Kazimierza Jaworskiego. Dyrekcja szpitala jest zdziwiona, bo nie otrzymała żadnej informacji w tej sprawie.

Rzeszów: położne podpisały klauzulę sumienia?
Senator Kazimierz Jaworski (Polska Razem) wytoczył w środę (15 stycznia) ciężkie oskarżenia. W oświadczeniu, które przekazał dziennikarzom, napisał "Rzeszowski szpital Pro-Familia od grudnia 2013 r. podpisał kontrakt z NFZ również na wykonywanie zabiegów przerywania ciąży. Podczas konferencji poinformował, że położne pracujące w tym szpitalu nie chcą uczestniczyć w tych czynnościach i powołując się na klauzulę sumienia, skierowały pismo w tej sprawie do dyrekcji szpitala. A teraz obawiają się o pracę."

Informacja o tym, że grupa położnych podpisała klauzulę sumienia, zaskoczyła dyrekcję szpitala Pro-Familia. Jak poinformował Radosław Skiba, dyrektor szpitala Pro-Familia, żadne pismo w tej sprawie do dotarło.

Janusz Kidacki, jego zastępca ds. medycznych, napisał w oświadczeniu: "Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie jest jednym z dwóch na Podkarpaciu ośrodków, gdzie prowadzone są badania prenatalne. Miesięcznie kilkaset mam zgłasza się do nas, by upewnić się, że ich dziecko jest zdrowe. Czasem okazuje się po przeprowadzeniu szeregu badań, że płód jest w stopniu ciężkim i nieodwracalnym uszkodzony albo nieuleczalnie chory w stopniu zagrażającym jego życiu".

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum