Rzeszów: lekarz usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 25 grudnia 2018 19:28

Nieumyślnie spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - taki zarzut usłyszał znany rzeszowski lekarz Jacek H. w Prokuraturze Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Do tragedii doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Krakowskiej w Rzeszowie - podaje serwis nowiny24.pl.

Rzeszów: lekarz usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

3 grudnia br. tuż przez godz. 7 rano mieszkający w pobliżu Galerii Handlowej Nowy Świat w Rzeszowie 27-letni mężczyzna próbował dostać się na drugą stronę czteropasmowej jedni. Znajdował się już na lewym, wewnętrznym pasie, kiedy uderzyło w niego osobowe volvo, jadące w kierunku Krakowa. Obrażenia ofiary były tak rozległe, że mimo akcji reanimacyjnej ratowników pogotowia nie udało mu się przywrócić funkcji życiowych.

Policja na miejscu wylegitymowała podejrzewanego o spowodowanie wypadku; okazał się nim Jacek H., znany rzeszowski lekarz. Badania potwierdziły, że kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Dwa dni po wypadku rzeszowska prokuratura zdecydowała się postawić Jackowi H. zarzut nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu i nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, a jeszcze dzień później zatrzymano mu dokument prawa jazdy. Zarzut Jacek H. usłyszał oficjalnie 19 grudnia. Lekarz nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Więcej: nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum