Rzeszów: lekarz chciał się dobrowolnie poddać karze, ale sąd zdecydował - będzie proces

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2019 09:40

W grudniu 2018 r. znany rzeszowski lekarz gastrolog, Jacek H., na przejściu dla pieszych potrącił 27-latka. Mężczyzna zginął na miejscu. Lekarz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Nie zgodził na to ojciec ofiary. Jacek H. będzie miał proces.

Rzeszów: lekarz chciał się dobrowolnie poddać karze, ale sąd zdecydował - będzie proces
Lekarz odpowie przed sądem za wypadek, który spowodował 3 grudnia 2018 r. Fot. Archiwum

Lekarz złożył do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 8 tys. zł grzywny, poniesienie kosztów postępowania, zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata. Prokuratura wstępnie się na to zgodziła i skierowała wniosek do sądu - informuje Gazeta Wyborcza.

W miniony piątek (8 marca) sąd odrzucił ten wniosek, bo sprzeciwił się oskarżyciel posiłkowy Leszek Lutak, ojciec ofiary wypadku. O wymiarze kary dla Jacka H. zdecyduje sąd w czasie procesu.

Lekarz odpowie za wypadek, który spowodował 3 grudnia 2018 r. Młody mężczyzna, potrącony przez sprawcę na przejściu dla pieszych zginął na miejscu. Jego ojciec mówił później, że lekarz nie zainteresował się stanem zdrowia ofiary, nie udzielił mu pomocy. Bardziej go interesowały uszkodzenia samochodu.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum