Rzeszów: komornik w szpitalnej pracowni hemodynamiki

Autor: Nowiny/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2014 12:57

Pracownię hemodynamiki w SPZOZ MSW w Rzeszowie prowadziła firma Carint, która dzierżawiła pomieszczenia. Komornik w asyście policji pojawił się w lecznicy we wtorek.

Wizyta komornika jest efektem postępowania sądowego toczącego się pomiędzy firmą Carint a szpitalem MSW. Jak informuje MSW, w styczniu Sąd Rejonowy w Rzeszowie nakazał firmie opróżnienie pomieszczeń i oddanie ich szpitalowi. Przed wysłaniem pozwu do sądu lecznica wypowiedziała umowę dzierżawy firmie. Stało się to jeszcze w lipcu 2013 r. - informują nowiny24.pl

Placówka MSW nie chciała dalej współpracować z firmą Carint ze względu na brak określenia zasad współpracy i ewentualnych wzajemnych rozliczeń satysfakcjonujących szpital. Ponadto powodem rezygnacji mogło być nieotrzymanie kontraktu na zabiegi z zakresu kardiologii inwazyjnej. Podkarpacki OW NFZ informował o tym już w sierpniu ub.r.

Marcin Mikos, rzecznik prasowy grupy Carint zaznacza, że spółka zawarła wieloletnią umowę na prowadzenie pracowni kardiologii interwencyjnej z SPZOZ MSW w Rzeszowie i poniosła w związku z tym wielomilionowe nakłady. O zaistniałej sytuacji poinformowała już ministra spraw wewnętrznych, organ tworzący rzeszowskiego szpitala. W tej sprawie dochodzi też swoich praw wynikających z umowy przed sądem cywilnym.

Więcej: www.nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum