Rzeszów: będzie kontrola w Centrum Onkologii

Autor: Nowiny/Rynek Zdrowia • • 23 września 2009 11:21

Na onkologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie będzie kontrola. Dyrektor dostał pismo z zarzutami dotyczącymi leczenia pacjentów przez jednego z lekarzy.

Lekarze-asystenci z Centrum Onkologii przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Szopena w Rzeszowie żądają odwołania kierownika zakładu radioterapii. Dr. n. med. Grzegorzowi Millerowi zarzucają złe leczenie 14 pacjentów. Skargę przeciw niemu złożyli u dyrektora szpitala.

– Wpłynęły dwie skargi na doktora Millera. Jedna ustna 21 sierpnia, druga pisemna 7 września. Lekarze sformułowali kilkanaście zarzutów dotyczących leczenia pacjentów. Do czasu wyjaśnienia zarzutów zawiesiłem go w leczeniu nowych pacjentów. Nie podejmuje się roli arbitra w tej sprawie, bo nie dysponuje fachową wiedzą w dziedzinie radioterapii niezbędną do oceny sytuacji – mówi w rozmowie z  Nowinami 24 Bernard Waśko, dyrektor szpitala.

Sprawę zbada konsultant krajowy ds. radioterapii.

Dyrektor Waśko wyjaśnia, że w jednym przypadku, w którym chory doznał uszczerbku na zdrowiu, podjął, nie czekając na wyniki kontroli, decyzję o poinformowaniu pacjenta, że najprawdopodobniej na skutek błędu lekarskiego doszło u niego do postępu choroby. Do tego błędu doktor Miller się przyznaje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum