Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zajął się sprawą prof. Chazana

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2014 17:12

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej Grzegorz Wrona poinformował, że wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące możliwości popełnienia przewinienia zawodowego w Szpitalu Specjalistycznym Św. Rodziny w Warszawie.

W poniedziałek rano (9 czerwca), minister zdrowia Bartosz Arłukowicz poinformował, że kieruje do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej sprawę prof. Bogdana Chazana - dyrektora Szpitala Św. Rodziny, który według doniesień medialnych miał powołać się na klauzulę sumienia przy odmowie aborcji i nie wskazał szpitala, który wykona zabieg.

Minister dodał, że Narodowy Fundusz Zdrowia skontroluje prawidłowość realizacji kontraktu, a postępowanie medyczne sprawdzi Ministerstwo Zdrowia wraz z konsultantem krajowym. Zapowiedział też, że jeśli potwierdzi się, że mogło dojść do złamania prawa, zwróci się do prokuratury.

- Wpłynął do mnie faks w tej sprawie od wiceministra zdrowia. Po zapoznaniu się z nim i innymi informacjami na temat tej sprawy postanowiłem wszcząć postępowanie wyjaśniające dotyczące możliwości popełnienia przewinienia zawodowego w Szpitalu Św. Rodziny - powiedział Grzegorz Wrona.

Czyt. także: Prof. Bogdan Chazan o Deklarcji wiary: niczego nie zmienia

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum