Ruszył proces ginekologa oskarżonego o gwałt na pacjentce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2017 16:48

W sądzie w Świdnicy ruszył proces lekarza, który miał zgwałcić pacjentkę, a dodatkowo prowadzić gabinet mimo sądowego zakazu i wyłudzać świadczenia z NFZ.

Ruszył proces ginekologa oskarżonego o gwałt na pacjentce
Oprócz zarzutu zgwałcenia pacjentki, lekarz usłyszał zarzuty co najmniej sześciu oszustw na szkodę NFZ. FOT. PTWP

Lekarz podał kobiecie lek, który sprawił, że nie mogła się bronić. Nie była to pigułka gwałtu, ale silny lek znieczulający. Po jego podaniu kobieta nie była w stanie stawić oporu, gdy lekarz doprowadził ją do stosunku płciowego - twierdzi prokuratura. Pacjentki ostrzegały się przed nim w internecie.

67-letni lekarz staje przed sądem po raz drugi. Już raz był skazany i miał zakaz prowadzenia gabinetu. Pacjentki ostrzegały się przed nim w internecie.

Ginekolog mieszka w Bielawie, ale gabinety lekarskie przez ostatnie lata miał w kilku miejscach m.in. w Świdnicy i Dzierżoniowie. Pracował też jako lekarz w jednym ze szpitali w regionie wałbrzyskim.

67-latka zatrzymano wiosną ubiegłego roku. Sąd na wniosek policji i prokuratury zadecydował o tymczasowym aresztowaniu. Oprócz zarzutu zgwałcenia pacjentki, lekarz usłyszał zarzuty co najmniej sześciu oszustw na szkodę NFZ.

Kolejny zarzut dotyczy naruszenia zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej w zakresie ginekologii i położnictwa.

Co istotne, zatrzymany lekarz odbywał już karę więzienia za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kolejną rozprawę świdnicki sąd zaplanował na 28 lutego.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum