Ruszył proces ginekologa oskarżonego o gwałt na pacjentce

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2016 13:09

W Strzelcach Krajeńskich ruszył proces ginekologa oskarżonego o zgwałcenie pacjentki. Lekarz miał dokonać tego czynu. gdy kobieta była pod wpływem środków znieczulających. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Do zdarzenia doszło w maju 2014 roku, w gabinecie ginekologicznym w Strzelcach Krajeńskich. 21-latka umówiła się na wizytę przez internet. Piotr P. przeprowadził wywiad lekarski, po czym stwierdził, że niezbędny będzie zabieg - podaje TVN24.

Jeszcze tego samego dnia dziewczyna przyjechała do gabinetu, razem z dwiema przyjaciółkami, które czekały w korytarzu. W gabinecie pacjentka dostała środki znieczulające, po których przestała trzeźwo myśleć. Wówczas miało dojść do gwałtu.

Kiedy dziewczyna wyszła z gabinetu, jeszcze przez jakiś czas nie mogła dojść do siebie. Dopiero siedząc w samochodzie, powiedziała przyjaciółkom o tym, co udało się jej zapamiętać. Sprawę zgłosiła na policję.

Funkcjonariusze udali się do gabinetu ginekologicznego. W koszu na śmieci znaleźli zużyte prezerwatywy. Późniejsze badania potwierdziły, w środku było nasienie lekarza, natomiast na wierzchu materiał genetyczny 21-latki.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Został oskarżony o przestępstwo zgwałcenia, za co grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum