Rusza proces pracowników szpitala, w którym operowali Szwedkę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2014 09:02

W środę (20 sierpnia) rozpocznie się proces pracowników gdańskiego szpitala oskarżonych o rażące zaniedbania, w wyniku których pacjentka ze Szwecji doznała uszkodzenia mózgu.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, operacja powiększenia piersi Christiny Hedlund z Malmö odbyła się w sierpniu 2010 r. w Pomorskim Centrum Traumatologii (teraz szpital nazywa się Copernicus Podmiot Leczniczy). Kobieta po zabiegu zapadła w śpiączkę z powodu "przedłużającego się niedotlenienia będącego wynikiem chwilowego zatrzymania krążenia".

Do teraz 35-latka znajduje się w stanie wegetatywnym - nie mówi, a jej kontakt ze światem jest bardzo ograniczony. Zdaniem prokuratury sam zabieg od strony chirurgicznej przeprowadzono prawidłowo. Wystąpiły jednak "nieprawidłowości w przebiegu opieki pooperacyjnej".

Dlatego o nieumyślne narażenie pacjentki na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oskarżeni zostali: były dyrektor PCT, anestezjolog i specjalistka z zakresu chirurgii plastycznej. Grozi im rok więzienia. Dwóm pielęgniarkom, które zajmowały się Szwedką po zabiegu, grozi do trzech lat więzienia.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum