Rozporządzenie MZ ws. ustalania szkodliwości dla zdrowia materiałów i procesów technologicznych

Autor: RCL/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2019 13:53

W poniedziałek (9 grudnia) Rządowe Centrum Legislacji opublikowało rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące zmian w wykazie jednostek upoważnionych do przeprowadzenia badań materiałów i procesów technologicznych w celu ustalenia stopnia ich szkodliwości dla zdrowia oraz zakresu tych badań.

Rozporządzenie MZ ws. ustalania szkodliwości dla zdrowia materiałów i procesów technologicznych
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Konieczność wprowadzenia zmiany jest związana z likwidacją Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu. "Termin zakończenia działalności Instytutu wyznaczono na 27 października 2019 r., zaś termin zakończenia likwidacji Instytutu wyznaczono na dzień 27 kwietnia 2021 r. W Instytucie nie są udzielane świadczenia zdrowotne" - czytamy w ocenie skutków regulacji.

Przedmiotowa zmiana polega na wykreśleniu Instytutu z wykazu jednostek uprawnionych do przeprowadzania badań materiałów i procesów technologicznych w celu ustalenia stopnia ich szkodliwości dla zdrowia oraz zakresu tych badań.

Projektowane rozporządzenie będzie miało wpływ na tych pracodawców, którzy będą zobligowani do przeprowadzania ww. badań.

Więcej: rcl.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum