Rosja: chirurg zabił pacjenta, bo ten miał obrazić pielęgniarkę

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2016 09:17

W Rosji nabiera rozgłosu sprawa śmiertelnego pobicia pacjenta w szpitalu w Biełgorodzie. 56-letni mężczyzna zginął od ciosu zadanego przez chirurga. W petycji do prezydenta Putina Rosjanie apelują, by sprawca nie pozostał bezkarny.

Rosjanie apelują do prezydenta Władimira Putina, żeby chirurg stanął przed sądem. Fot. Archiwum

Jak informuje TVN24, zdarzenie, do którego doszło 29 grudnia, zarejestrowała kamera monitoringu zainstalowana w poczekalni oddziału terapeutycznego. Rosyjskie media relacjonowały, że chirurg zaatakował mężczyznę z powodu pielęgniarki, która poskarżyła się, że pacjent ją obraził i uderzył. Chirurg pobił także krewnego pacjenta, bo ten próbował stanąć w jego obronie.

Później lekarz "wyraził ubolewanie z powodu incydentu". Jego adwokat oświadczył, że lekarz przeprosił rodzinę zmarłego i pokrył koszty pogrzebu.

"Chirurg z Biełgorodu powinien stanąć przed sądem" - petycja z takim tytułem pojawiła się w rosyjskim internecie. Dotychczas podpisało się pod nią ponad 7 tys. osób. Apelują do prezydenta Władimira Putina, by sprawca nie pozostał bezkarny.

"Zwracamy się z prośbą, by pan przyjrzał się tej sprawie. Lekarz z premedytacją zabił pacjenta, tymczasem śledczy stawiają mu zarzuty w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci" - piszą autorzy petycji.

Deputowany Dumy Kulikow, jednocześnie zastępca komisji ds. ochrony zdrowia, tłumaczył zachowanie chirurga "stanem psychicznym spowodowanym spadkiem zarobków w branży medycznej i trudnymi warunkami pracy". 

Czytaj: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum