Rodzina zmarłej pacjentki: 320 tys. zł zadośćuczynienia to zbyt niska kwota

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2013 10:27

O zadośćuczynienie do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu wystąpiły cztery córki zmarłej pacjentki. Lecznica zaproponowała im przedsądową ugodę - po 80 tys. zł dla każdej z nich.

Rodzina zmarłej pacjentki: 320 tys. zł zadośćuczynienia to zbyt niska kwota

Jak informuje Gazeta Wyborcza, bezpośrednim powodem śmierci 42-latki była niedrożność jelit, która wymagała interwencji chirurgicznej. Gazeta przypomina, że najpierw pomocy kobiecie odmówił Szpital Powiatowy w Wągrowcu, uznając, że to zwykły rozstrój żołądka. Po dwóch dniach do domu odesłał ją Szpital Wojewódzki w Poznaniu z diagnozą "stres, ewentualnie błąd dietetyczny".

W domu stan kobiety znacznie się pogorszył. Gdy wreszcie trafiła na salę operacyjną w szpitalu przy Lutyckiej, doszło do zatrzymania akcji serca i w stanie krytycznym pacjentka trafiła na oddział intensywnej terapii. Zmarła nazajutrz.

O zadośćuczynienie do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu wystąpiły cztery córki zmarłej, w wieku od 16 do 23 lat. Dyrekcja zaproponowała im przedsądową ugodę. Każda z córek miała dostać po 80 tys. zł. Rodzina uznała, że kwota jest za niska. Szpital zerwał negocjacje.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum