×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rodzina Szwedki chce milionów od gdańskiego szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 05 maja 2013 11:18

12 mln szwedzkich koron (ok. 6 mln zł) domaga się od gdańskiego szpitala pełnomocnik Christiny Hedlund - Szwedki, która od prawie trzech lat jest w stanie wegetatywnym po nieudanej operacji powiększenia piersi - informuje "Gazeta Wyborcza".

Rodzina Szwedki chce milionów od gdańskiego szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Proces cywilny w tej sprawie ma rozpocząć się we wtorek (7 maja) przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. To pozew o odszkodowanie, zadośćuczynienie, rentę oraz ustalenie odpowiedzialności na przyszłość.

Operacja powiększenia piersi 31-letniej wówczas Christiny Hedlund odbyła się w sierpniu 2010 r. w Pomorskim Centrum Traumatologii przy ul. Kartuskiej. Kobieta zapadła w śpiączkę z powodu "przedłużającego się niedotlenienia będącego wynikiem chwilowego zatrzymania krążenia". Do teraz znajduje się w stanie wegetatywnym i nie ma z nią kontaktu.

Kilka miesięcy po nieudanej operacji sprawę nagłośniły szwedzkie media. W telewizyjnym reportażu narzeczony Christiny mocno krytykował szpital. Twierdził, że dopiero po sześciu godzinach od operacji kobieta została przeniesiona na oddział ratunkowy. Służby wojewody pomorskiego przeprowadziły kontrolę. Szybko ustalono, że zabiegi i operacje plastyczne przeprowadzane były nielegalnie, gdyż placówka nie miała uprawnień do tego typu działalności. Mimo to w ciągu dwóch lat wykonano prawie 80 takich operacji.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum