Rodzice i znachor oskarżeni o śmierć dziecka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2015 11:05

Nowosądecka prokuratura skierowała do sadu akt oskarżenia przeciwko rodzicom półrocznej Magdy i znachorowi z Nowego Sącza Markowi H., który "leczył" dziewczynkę. Dziecko zmarło z niedożywienia.

Rodzice i znachor oskarżeni o śmierć dziecka

Rodzice zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka i znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Marek H. odpowie za "sprawstwo kierownicze" w nieumyślnym spowodowaniu śmierci dziecka i udzielanie usług medycznych bez uprawnień blisko 60 osobom w zamian za korzyści majątkowe - za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Półroczna Magda z Brzeznej k. Nowego Sącza zmarła w połowie kwietnia ub.r. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci było całkowite zaniedbanie i niedożywienie.

Jej rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Zostali aresztowani i trafili na obserwację psychiatryczną; w połowie grudnia ub.r. zostali zwolnieni z aresztu.

W kolejnych przesłuchaniach rodzice przyznali, że utrzymywali kontakty ze znachorem z Nowego Sącza i korzystali z jego "usług medycznych".

Według zaleceń znachora dziewczynka była żywiona np. kozim mlekiem rozpuszczonym w wodzie - podawała prokuratura. Według ustaleń śledztwa, Marek H. "leczył" ponad 60 osób.
 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum