Ratownicy medyczni publikują wyrok za pobicie i pytają: czy państwo chroni nas w należyty sposób?

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2020 14:51

Prowadzący profil Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja na mediach społecznościowych opublikowali wyrok z 13 stycznia br. za pobicie ratownika medycznego udzielającego pomocy.

Czy warto ryzykować swoje zdrowie i życie? - pytają ratownicy Fot. PTWP

Wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym w Pszasnyszu 13 stycznia 2020 r. Oskarżony w dniu 9 listopada 2019 r. w Makowie Mazowieckim naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego - ratownika medycznego w ten sposób, że uderzył pokrzywdzonego w twarz otwartą dłonią, podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

Oskarżony dokonał również znieważenie funkcjonariusza publicznego - ratownika medycznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, wyzywając go słowami wulgarnymi i powszechnie uznanymi za obelżywe - czytamy w wyroku.

Sąd orzekł wobec oskarżonego, że uznaje go za winnego zarzucanych mu czynów i wymierza oskarżonemu karę 50 (pięćdziesięciu) stawek dziennych grzywny każda po 20 (dwadzieścia) złotych. Na poczet orzeczonej kary grzywny zalicza okres zatrzymania oskarżonego od godz. 16.10 w dniu 9 listopada do godz. 14.30 w dniu 10 listopada 2019 r.

Zasądził też od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa kwotę 70 (siedemdziesięciu) złotych tytułem zwrotu kosztów procesu oraz kwotę 100 (stu) złotych tytułem opłaty.

Prowadzący profil dla ratowników medycznych, publikując ten wyrok pyta: "Ratowniku Medyczny czy czujesz się bezpiecznie w swoim miejscu pracy? Czy Państwo chroni Cię w należyty sposób? Czy warto ryzykować swoje zdrowie i życie?’''.

"Kpina, żart, żałosne. Gdzie jest minister Ziobro i jego kary bezwzględnego więzienia?" - komentują ratownicy.

 Czytaj też: Napaści na ratowników medycznych to już plaga. Czy wytyczne prokuratora generalnego poskutkują?

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum