Radomsko: pijany stomatolog odpowie za znęcanie się nad pacjentem?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2013 14:37

Dentysta usunął pacjentowi jedynkę niewymagającą usunięcia i szlifował jego zęby. Prawdopodobnie stomatolog był pijany podczas zabiegu - informuje Dziennik Łódzki.

Radomsko: pijany stomatolog odpowie za znęcanie się nad pacjentem?

28-latek umówił się na wizytę w poniedziałek (17 czerwca) w jednym z gabinetów stomatologicznych mieszczących się na obrzeżach Radomska na zabieg, który miał polegać na przygotowaniu górnych jedynek i dwójek do założenia koron oraz na pobraniu wycisku. Stomatolog zaraz po podaniu znieczulenia zabrał się szlifowania zębów.

Podczas zabiegu pacjent nabrał podejrzeń, że stomatolog jest pijany. Po kilku minutach zobaczył, jak jego górna jedynka ląduje w koszu i w tym momencie zdecydował się zaprotestować. Pokrzywdzony zażądał wydania dokumentacji medycznej, ale jej nie dostał. Wtedy 50-letni stomatolog zamknął przed nim drzwi.

Policjanci kilkakrotnie odwiedzali gabinet stomatologa, dopiero za którymś razem dentysta otworzył. Wówczas zbadali jego stan trzeźwości i okazało się, że miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum