Radomsko: ciężarna leżała na ulicy, miała 3,5 promila alkoholu w organizmie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2020 13:46

Prokuratura z Radomska (Łódzkie) prowadzi czynności w stosunku do 33-letniej kobiety w ciąży, która została znaleziona na ulicy w stanie upojenia alkoholem. Badanie wykazało, że miała 3,5 promila alkoholu we krwi.

Kobieta w 27. tygodniu ciąży miała w organizmie 3,5 promila alkoholu Fot. Archiwum

- W poniedziałek po południu dyżurny radomszczańskiej policji został poinformowany, że do Szpitala Powiatowego w Radomsku została dowieziona karetką 33-letnia kobieta w stanie upojenia alkoholowego. Została ona zabrana z trawnika w Radomsku z ul. Leszka Czarnego, gdzie leżała nieprzytomna - poinformował PAP w środę Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Po odzyskaniu przytomności pacjentka wyjaśniła, że spożywała alkohol z innymi osobami. Podczas jej pobytu w szpitalu okazało się, że kobieta jest w 27 tygodniu ciąży. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miała 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak podał Auguścik, czynności w sprawie podejrzenia możliwości spowodowania uszkodzenia ciała dziecka poczętego lub rozstroju zdrowia zagrażającego jego życiu prowadzone są przez policjantów pod nadzorem prokuratury. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum