Radom: wyrok dla 15-latka ze szpitala psychiatrycznego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2012 09:39

Nastolatek, który przebywał na leczeniu w radomskim Samodzielnym Wojewódzkim Publicznym Zespole Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Krychnowicach, dopuścił się czynności seksualnych wobec dwóch pacjentów szpitala - uznał sąd dla nieletnich - donosi Gazeta Wyborcza.

Radom: wyrok dla 15-latka ze szpitala psychiatrycznego
Chłopiec zdaniem Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Jędrzejowie powinien trafić do Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Garwolinie. Nastolatek może tam przebywać do 18. roku życia. Decyzja sądu nie jest prawomocna. Sprawę rozpoznawał sąd w Jędrzejowie, gdyż w pobliżu tego miasta mieszka nieletni.

O sprawie było głośno w maju br. O tym, że 9-letni chłopiec przebywający w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu został zgwałcony przez 15-letniego pacjenta innego oddziału, poinformowała prokuraturę matka pokrzywdzonego dziecka. 

W ubiegłym roku pracownicy biura Rzecznika Praw Pacjenta skontrolowali szpital i bardzo krytycznie ocenili jego działalność. Ujawnili wiele nieprawidłowości i w raporcie pokontrolnym podali przykłady łamania praw pacjenta: m.in. prawa do kontaktu z osobą bliską oraz poszanowania godności i intymności. Najwięcej uwag mieli do oddziału dla dzieci i młodzieży, gdzie potem doszło do zdarzenia.

W szpitalu odbyło się wiele kontroli. Ostatecznie ze stanowiska zrezygnowała ordynatorka, a kilka tygodni temu oddział został zamknięty z powodu braku specjalistów, którzy mogliby na nim pracować.

Więcej:  www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum