Radom: sprawa pijanego lekarza u rzecznika odpowiedzialności

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2014 10:19

Rzecznik odpowiedzialności zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie zajmie się sprawą pijanego lekarza, który dyżurował w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- Jestem zażenowany jako przedstawiciel i samorządu i środowiska lekarskiego - komentuje Julian Wróbel, szef radomskiej delegatury OIL. Jak dodaje, właściwą procedurą w takim przypadku jest zgłoszenie sprawy do rzecznika odpowiedzialności zawodowej. I to się już stało. 

52-letni lekarz w radomskim pogotowiu dyżurował od niedawna, na umowę-zlecenie. W ubiegły czwartek (27 marca) do ciężko chorego 60-letniego pacjenta wezwano pogotowie.

Żona i siostra chorego wyczuły od lekarza z karetki silną woń alkoholu. Jedna z kobiet zapytała go wprost, czy pił, i lekarz miał przyznać, że spożywał alkohol przed dyżurem. Rodzina wezwała policję i drugą karetkę. Ta dowiozła pacjenta do szpitala na Józefowie. Chwilę po przyjęciu na Szpitalny Oddział Ratunkowy zmarł.

Policja zbadała stan trzeźwości lekarza. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód.

Więcej: radom.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum