Radom: śmierć pacjentów, lekarze oskarżeni o błędy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2013 18:11

Błędy diagnostyczne i zaniedbania zarzuca prokuratura pięciu lekarzom i kieruje do sądu dwa akty oskarżenia. To wynik śledztw w sprawie śmierci 22-letniej kobiety leczonej w szpitalu w Kozienicach i 42-letniego pacjenta Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - informuje "Gazeta Wyborcza".

Radom: śmierć pacjentów, lekarze oskarżeni o błędy

12 lipca 2012 roku 22-letnia kobieta została ranna w wypadku drogowym. Z urazem brzucha przewieziono ją do szpitala w Kozienicach. Tam stwierdzono pęknięcie śledziony i trzeba było ją usunąć. Pacjentkę przewieziono z bloku operacyjnego na oddział chirurgii. Nastąpiło u niej nagłe zatrzymanie krążenia. Przeprowadzono reanimację i ponownie otwarto jamę brzuszną. Zatamowano krwawienie i kobieta trafiła na OIOM. Zmarła 27 lipca, nie odzyskawszy przytomności.

Prokuratura oskarżyła lekarza, przed sądem stanie także pielęgniarka. Oskarżeni się nie przyznają i odmówili składania wyjaśnień.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu zakończyła natomiast śledztwo dotyczące śmierci 42-letniego pacjenta, który w 2009 r. był leczony w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Czterech lekarzy - jednego z oddziału ratunkowego i trzech z interny - oskarżyła o nieumyślne narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Lekarze się nie przyznają, jeden odmówił składania wyjaśnień.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum