Radom: pijany kierowca uciekał kradzioną karetką

Autor: wp.pl/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2009 11:56

25-letniego mężczyznę, byłego kierowcę karetki, uciekającego kradzioną karetką pogotowia, zatrzymali po pościgu radomscy policjanci. Zatrzymany miał ponad promil alkoholu w organizmie. Prawdopodobnie zostanie mu przedstawionych kilka zarzutów, m.in. kradzieży auta, jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W środę po godz.22 oficer dyżurny radomskiej policji został powiadomiony, że z zajezdni przy ul. Wernera została skradziona karetka pogotowia. Informacja o kradzieży mercedesa sprintera została podana wszystkim patrolom pełniącym służbę w Radomiu oraz funkcjonariuszom z podległych Komendzie Miejskiej Policji posterunków i komisariatów, a także przekazana do ościennych jednostek.

Policjanci zauważyli pędzącą z włączonymi sygnałami karetkę na wysokości ulicy Witosa i podjęli za autem pościg. Do pościgu za karetką włączyły się też inne załogi.

We Wsoli, aby nie stwarzać zagrożenia dla kierowców, policjanci zatrzymali inne auta i zablokowali drogę uciekającej karetce. Kierowca przejechał jednak przez pas zieleni i zaczął jechać pod prąd. Przejechał w ten sposób kilkaset metrów. Nie spodziewał się jednak, że policjanci ustawili kolejną blokadę. Cały pościg trwał 20 minut.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum