Radom: mniejsza kara dla szpitala za błędy w przetargu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2010 12:29

Nie o 25 proc., ale najwyżej o 5 proc. obcięta zostanie dotacja dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego na budowę nowego pawilonu ginekologiczno-położniczego

Każda zmiana przepisów ich niestabilność może spowodować zamieszanie...

Taką decyzję podjęli urzędnicy z wydziału kontroli Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych po tym, jak szpital przesłał dodatkowe dokumenty związane z przetargiem na budowę obiektu - poinformował Gazetę Wyborczą Piotr Szprendałowicz, członek zarządu województwa.

Wydział kontroli MJWPU zakwestionował kilka punktów w ogłoszeniu przetargowym. Najpoważniejsze uwagi kontrolerów dotyczyły nieopublikowania informacji o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do przetargu w jednym z dzienników europejskich (gdzie taka informacja powinna się znaleźć) oraz za mało jasnego wskazania na możliwość stosowania zamiennika, jeśli chodzi o jeden z materiałów budowlanych. Pierwsze zastrzeżenie skutkować mogło zmniejszeniem dotacji o 5 proc., a drugie aż o 25 proc.

Po przesłaniu dodatkowych dokumentów dotyczących przetargu urzędnicy uznali jednak, że „karę" dla placówki można zmniejszyć i dlatego dotacja zostanie obcięta najwyżej o 5 proc.

Andrzej Pawluczyk, dyrektor RSS wyjaśnia na łamach GW, że w czasie, gdy szukano wykonawcy pawilonu, zmieniały się przepisy dotyczące publikacji ogłoszeń o przetargach. Dyrektor zaznacza, że żadna firma spoza kraju nie zgłosiła się do przetargu, a zapis dotyczący konkretnego materiału budowlanego i stosowania jego zamienników o określonych parametrach to według niego kwestia interpretacji. Przypomina też, że żadna z pięciu firm, które brały udział w przetargu, nie oprotestowała go.

Budowa pawilonu ma się zakończyć w tym miesiącu. Obiekt czekają jeszcze odbiory techniczne. Jednak pierwsze pacjentki zostaną przyjęte najprawdopodobniej dopiero na początku przyszłego roku. Przez najbliższe kilka miesięcy pawilon ma być urządzany. Cały czas ogłaszane są przetargi na jego wyposażenie.

Więcej: Gazeta Wyborcza.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum