Radom: dostarczył do sklepu dopalacze - został zatrzymany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 października 2013 12:41

Radomscy policjanci zatrzymali 29-latka, który dostarczył do sklepu w tym mieście blisko 6 tys. sztuk dopalaczy o wartości około 200 tys. zł. Wcześniej policjanci zostali poinformowani o przypadkach zatrucia młodych ludzi tego rodzaju substancjami.

Radom: dostarczył do sklepu dopalacze - został zatrzymany
Jak poinformowała Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego radomskiej policji, 29-letni mieszkaniec województwa łódzkiego został zatrzymany w chwili, gdy przejechał z dostawą do jednego ze sklepów w centrum Radomia. W towarze przywiezionym do sklepu policjanci znaleźli ok. 6 tys. dopalaczy.

Mężczyzna został przesłuchany. Próbki substancji, po wstępnym sprawdzeniu w policyjnym laboratorium, oddano do szczegółowej analizy.

Wcześniej policjanci znaleźli w sklepie kilkadziesiąt saszetek o nazwie Cząstka Boga, z substancją zawierającą dopalacze.

Policjanci zajęli się sprawą dopalaczy, po tym jak zaczęły do nich docierać informacje o zatruciach młodych ludzi tego rodzaju substancjami, m.in. nastolatek po ich spożyciu trafił do szpitala.

W wyniku działań policji, zatrzymano 18-latka, który miał przy sobie dopalacze. Jak ustalono, były one sprzedawane w sklepie przy ul. 25 Czerwca. - Po kontroli przeprowadzonej w tej placówce handlowej, sanepid nakazał wstrzymać obrót tymi produktami oraz zakazał prowadzenia działalności przez trzy miesiące - dodała Leszczyńska.

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków. Do 2010 r. można było je legalnie kupić w Polsce - były sprzedawane w specjalnych sklepach m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie albo nawozy do roślin. W październiku 2010 r. służby sanitarne przeprowadziły akcję, w wyniku której zamknięto prawie 1400 placówek oferujących dopalacze. Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zakazuje produkcji i wprowadzania do obrotu produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe, czyli np. dopalaczy. Została ona przyjęta pod koniec 2010 r., w kwietniu 2011 r. dopisano kolejne substancje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum