Raciborski szpital kieruje do prokuratury sprawę donosów

Autor: raciborz.com/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2017 09:45

Rada powiatu przegłosowała wniosek o skierowaniu do prokuratury sprawy donosów na rzekome nieprawidłowości w Szpitalu Rejonowym im. dr Józefa Rostka w Raciborzu.

Raciborski szpital kieruje do prokuratury sprawę donosów
To pisma, których autor podszywa się pod różne osoby oraz związki zawodowe działające w szpitalu. Fot. archiwum

Radny Adrian Plura przedstawił na sesji rady powiatu wniosek w sprawie przekazania do prokuratury korespondencji kierowanej do NFZ, dotyczącej szpitala. To pisma, których autor podszywa się pod różne osoby oraz związki zawodowe działające w szpitalu. 

Radny uważa, że skierowanie sprawy do prokuratury powstrzyma falę donosów do NFZ, które - zdaniem radnego - nie mają pokrycia w rzeczywistości.

NFZ otrzymał jakiś czas temu pismo i przekonany, iż ma do czynienia ze skargą podpisaną przez związki zawodowe działające przy szpitalu, wszczął procedurę wyjaśniającą. Tymczasem, jak się okazuje, żaden z ośmiu związków nie był autorem pisma.

Pojawiły się też listy od rzekomych pacjentów. Autorzy wszystkich tych listów sugerowali, iż w szpitalu mają miejsce nieprawidłowości.

Zdaniem Plury takie działanie może wytworzyć przekonanie o wielu nieprawidłowościach w lecznicy i niekorzystnie odbić się na przyszłych decyzjach o wysokości finansowania placówki po wprowadzeniu sieci szpitali.

Rada większością głosów poparła wniosek o przekazanie sprawy do zbadania prokuraturze. Radni PiS wstrzymali się od głosu.

Więcej: raciborz.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum