Rabka-Zdrój: szpital wygrał z sanepidem

Autor: Tygodnik Podhalański/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2012 11:41

Zapis w decyzji nowotarskiego sanepidu o wyłącznie "okulistycznym" przeznaczeniu bloku operacyjnego rabczańskiego szpitala był bezprawny - szpital miejski wygrał przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym - donosi Tygodnik Podhalański.

Rabka-Zdrój: szpital wygrał z sanepidem
Sądowy spór dotyczył zmiany zapisu w uzasadnieniu decyzji dopuszczającej do użytku mniejszy blok operacyjny Szpitala Miejskiego w Rabce -Zdroju. Właśnie tam przez kilka miesięcy były przeprowadzane zabiegi operacyjne w czasie, gdy główny blok operacyjny był remontowany.

W decyzji zezwalającej na użytkowanie mniejszego bloku wydanej na początku 2011 roku znalazło się zastrzeżenie, że na sali operacyjnej mogą być przeprowadzane jedynie zabiegi okulistyczne. W praktyce zapis wykluczał wykorzystanie mniejszej sali w zastępstwie wyłączonego głównego bloku.

W decyzji wydanej przez ten sam nowotarski sanepid dwa lata wcześniej nie było zastrzeżenia o wyłącznie "okulistycznym" przeznaczeniu sali operacyjnej.

Sprawa trafiła do sądu. WSA nie miał wątpliwości, że zapis o "okulistycznym" przeznaczeniu sali operacyjnej był bezprawny.

Więcej: www.tygodnikpodhalanski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum