RPP prowadzi postępowanie wyjaśniające ws. śmierci bliźniąt

Autor: RPP/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2014 11:58

Do osób, instytucji i urzędów, które analizują wydarzenia związane ze śmiercią bliźniąt w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, dołączył Rzecznik Praw Pacjenta.

RPP prowadzi postępowanie wyjaśniające ws. śmierci bliźniąt
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W komunikacie na stronie internetowej RPP czytamy, że rzecznik ”prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiocie ustalenia czy podmiot leczniczy udzielił świadczeń zdrowotnych odpowiadających aktualnej wiedzy medycznej z dołożeniem należytej staranności oraz poinformował pacjentkę o zakresie i rodzaju świadczeń związanych z porodem”.

Przypomnijmy, że według ojca dzieci do ich śmierci przyczyniły się zaniedbania ze strony szpitala. Matka bliźniąt przebywała w szpitalu przez dwa tygodnie, na przełomie grudnia i stycznia z powodu komplikacji ciąży. Opuściła lecznicę, ale zgodnie z zaleceniami zgłosiła się ponownie, zaniepokojona gwałtownymi skokami ciśnienia.

Ojciec dzieci twierdzi także, że ginekolog zalecił niezwłoczne przeprowadzenie zabiegu cesarskiego cięcia. Nie zrobiono tego, ponieważ - jak usłyszał od personelu szpitala - osoba kompetentna do wykonania koniecznego badania ultrasonografem miała być na miejscu dopiero następnego dnia.

Więcej: bpp.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum