×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

RPP o walce z przestępczością gospodarczą bazującą na zagrożeniu epidemicznym

Autor: RPP/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 24 marca 2020 12:01

We wtorek (24 marca) na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta opublikowana została informacja o pomocy RPP w walce z przestępczością gospodarczą bazującą na zagrożeniu epidemicznym.

RPP o walce z przestępczością gospodarczą bazującą na zagrożeniu epidemicznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rzecznik Praw Pacjenta uważa, że wykorzystywanie obecnej sytuacji, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych jest nieuczciwe i nieetyczne.

„Dlatego współpracuje z Prokuraturą Krajową i pomaga zwalczyć przestępczość wśród podmiotów gospodarczych, które są nieuprawnione do wykonywania działalności leczniczej i udzielania świadczeń zdrowotnych, a deklarują takie usługi. Korzystanie z tego typu usług może okazać się dla pacjenta niebezpieczne oraz kosztowne, a jednocześnie nie przyniesie oczekiwanego skutku” - czytamy w publikacji

„Wszelkiego rodzaju witaminoterapie, programy zdrowotne czy inaczej nazywane usługi, oferowane na rynku medycznym lub pozamedycznym - obiecujące skuteczną ochronę przed zakażeniem lub wyleczenie choroby wywoływanej przez koronawirus, nie mają pokrycia w dowodach medycznych”  - czytamy dalej.

Jak informuje RPP, w połowie marca br. został powołany zespół prokuratorów do koordynacji walki z przestępczością gospodarczą w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. Do zadań zespołu należy prowadzenie postępowań, których przedmiotem są między innymi: sprzedaż, bez uzasadnienia ekonomicznego, po zawyżonych cenach, towarów w tym w szczególności artykułów spożywczych, leków, artykułów medycznych, środków dezynfekcyjnych.

Więcej: www.gov.pl/web/rpp/rzecznik-praw-pacjenta

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum