×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

RPP i RPD o przewodniku po prawach dziecka-pacjenta

Autor: RPP/Rynek Zdrowia22 października 2015 15:58

Aby dotrzeć z informacją o prawach pacjenta do najmłodszych najlepiej zrobić to językiem dzieci. Dlatego Rzecznik Praw Pacjenta wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka zainicjowali powstanie książki pt. „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko”.

RPP i RPD o przewodniku po prawach dziecka-pacjenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Książka „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka - pacjenta niemal wszystko” jest pierwszym tego typu wydawnictwem edukacyjnym w Polsce. Jej autorem jest Grzegorz Kasdepke, niezwykle popularny wśród dzieci i rodziców, autor serii o przygodach Kuby i Buby. Tym razem bliźniaki zapraszają najmłodszych czytelników do szpitala. Dzieci - oczami bohaterów - poznają świat opieki zdrowotnej oraz przysługujące im prawa.

- Żeby młody człowiek-dziecko mógł oczekiwać respektowania jego praw, to musi je najpierw poznać, utrwalić i akceptować. Edukacja w zakresie praw człowieka, w tym przypadku dziecka - pacjenta jest bardzo ważna i potrzebna. Jestem przekonany, że po Karcie Praw Dziecka - Pacjenta, która wisi już we wszystkich szpitalach dla dzieci, książka, w której w bardzo ciekawy i przystępny sposób opisano poszczególne prawa dziecka - pacjenta, będzie świetną propozycją i zaproszeniem dla dzieci i ich rodziców do edukacji i zabawy jednocześnie - podkreśla Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

Książka będzie dystrybuowana wśród małych pacjentów oddziałów pediatrycznych, a także w szkołach podstawowych i innych placówkach oświatowych. Przygody Kuby i Buby w szpitalu, będzie można kupić w księgarniach na terenie całego kraju.

Więcej: www.bpp.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze