×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

RPO: nie tylko lekarze powinni odpowiadać za błędy, posłowie też

Autor: polskieradio.pl/Rynek Zdrowia09 października 2013 18:48

Nie tylko lekarze powinni odpowiadać za swoje błędy, ale i posłowie - projekty i poprawki do projektów ustaw powinny być więc opatrzone nazwiskiem autora - powiedziała w środę (9 października) w radiowej Jedynce Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz.

RPO: nie tylko lekarze powinni odpowiadać za błędy, posłowie też
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Odniosła się w ten sposób do sprawy odebrania opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych zasiłków pielęgnacyjnych. Prof. Lipowicz zwróciła uwagę na brak odpowiedzialności za stanowienie prawa w Polsce.

Radiowa Jedynka patronowała tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Patron merytoryczny konkursu Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz powiedziała w "Sygnałach dnia", że tytuł Człowieka Bez Barier, który otrzymał we wtorek (8 października) Paweł Ejzenberg, większe znaczenie niż dla samych nagrodzonych, ma dla ich otoczenia.

Człowiekiem Bez Barier 2013 został niewidomy od urodzenia Paweł Ejzenberg. Od 2010 roku jest radnym Olsztyna. W pracy zwraca uwagę na potrzeby osób niewidomych. Prywatnie jest wokalistą i klawiszowcem.

Więcej: www.poskieradio.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze