Puławy: była dyrektor szpitala z zarzutami korupcyjnymi

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 09:46

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom, w tym Jolancie H., byłej dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Puławach.

Puławy: była dyrektor szpitala z zarzutami korupcyjnymi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z akt sprawy wynika, że Jolanta H. była w zmowie z Robertem K. i Radosławem M., którzy reprezentowali konsorcja startujące w szpitalnych przetargach. Zamówienia dotyczyły m.in. dostaw żywności i usług. W 2013 r. szpital w Puławach ogłosił przetarg na dostarczanie posiłków. Zdaniem śledczych, Jolanta H. porozumiała się z Robertem K. i w specyfikacji przetargowej wprowadziła zapisy, które eliminowały jego konkurentów. Kolejny z zarzutów dotyczy poświadczenia nieprawdy w dokumentach, związanych z tym postępowaniem - informuje Dziennik Wschodni.

Śledczy oskarżyli również Jolantę H. o przyjęcie łapówki. Miało do tego dojść w 2014 r. Z akt sprawy wynika, że do przekazania pieniędzy wykorzystano firmę, zarejestrowaną na syna kobiety. Robert K. i Radosław M. mieli kupić od spółki urządzenia do zabiegów kosmetycznych. Oszacowano, że na konto spółki syna Jolanty H. trafiło 116 tys. zł.

Była dyrektor odpowie też za przyjęcie innej korzyści majątkowej. Chodzi o nieoprocentowaną pożyczkę od Roberta K. Nie określono terminu jej zwrotu. Jolanta H. tłumaczyła później śledczym, że prosiła mężczyznę o pieniądze, bo musiała zapłacić ratę za mieszkanie na warszawskim Wilanowie.

Była dyrektor szpitala nie przyznaje się do winy, podobnie jak Robert K.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum